Nová odsávačka pro Leušku

Leuška je na přístroji již od roku 2013. Aktuálně by velmi potřebovala novou odsávačku hlenu, pomůžete?

Chci pomoci

Leuška Mácová se narodila 30. 5. 2012 s vrozenou vývojovou vadou lymfatických i krevních cév, jedná se o syndrom M-CM (Macrocephaly-capillary malformatiom). Má hypertrofii pravé poloviny těla, hydrocefalus řešený shuntem, defekt síňového septa, hypotonii, epilepsii, tracheostomii a při obtížích je závislá na domácí umělé plicní ventilaci.

Přes všechny svoje zdravotní problémy byla Leuška usměvavá holčička, kterou rozesmutnily jen její dýchací problémy. Bydlela s maminkou, tatínkem, bráškou Matýskem a sestřičkou Valentýnkou. V dětské nemocnici v Brně strávila 8 měsíců, zvládla závažnou kardio operaci, a poté těžký boj se sepsí celého organizmu, kdy byla 3 týdny v umělém spánku v kritickém stavu. Je to Lea lvice bojovnice.

Dalších 8 měsíců strávila Leuška doma. Sice dýchala často pomocí umělé plicní ventilace, ale už si na to zvykla, takže se její zdravotní stav lepšil ze dne na den. Naučila se kousat jídlo, válet sudy (občas se zamotala do hadic od ventilátoru :-)), potom dokonce i sedět, i když ji musel pořád někdo hlídat, aby nespadla na hlavičku.

Byla to holčička plná úsměvů, až do té doby, kdy se začala plánovat operace srdíčka. V březnu 2014 byla Leuška na jednom předoperačním CT vyšetření, po kterém s edémem mozku skončila na měsíc zase na ARU.

Mozek má poškozený a jenom leží, na nikoho se ani nepodívá. Často ji něco bolí, jen nedokáže nikomu vysvětlit, co. Celá rodina stojí při ní a snaží se, aby to byla zase ta stará úžasná Leuška. Ale čas běží, od edému mozku jsou to už 4 roky a rodině začíná být jasné, že už žádné zázraky čekat nemůžou,“ Naším společným cílem je neplakat, spokojeně ležet a za úsměv se štěstím zblázníme, to zatím stačí“, říká Leušky maminka.