Asistenti na odlehčovací pobyt pro Pavlínu

Pavlína je trvale napojená na umělou plicní ventilaci, musí mít denně 24hodinový dohled. Pomůžete nám pro ní zajistit asistenty, aby se mohla zúčastnit odlehčovacího pobytu v Centru Paraple?

Chci pomociSplněno! Děkujeme

Vyberte jiný příběh a pomáhejte dalším

Do svých 21 let neměla Pavla žádné zdravotní problémy. Studovala vysokou školu, vdala se a měla namířeno do pomáhajících profesí. Chtěla se věnovat vzdělávání dospělých. Milovala čas s přáteli i výlety do hor. Její plány však krátce po svatbě zkřížila vzácná nemoc (Wilsonova choroba), při které se v těle kumuluje měď. Onemocnění se u Pavlínky začalo projevovat tak, že zakopávala při chůzi do schodů, vypadával jí příbor z ruky a zanedlouho ochrnula. Během několika málo týdnů se jí otočil život naruby. Podstupovala náročnou léčbu a mnoho operací, včetně operace míchy. S velkou podporou rodiny i mnoha dalších však statečně bojuje s nepřízní svého zdravotního stavu. Každý den jí v péči pomáhá manžel a její 2 děti, které o ni výborně pečují. Rodině pomáhají také sestřičky z agentury domácí péče a neformální asistenti. Pavla miluje společný čas s rodinou a nenechá si ujít žádnou příležitost ke společnému výletu.

 

Od roku 2020 přibyly Pavlínce problémy s dýcháním a musela využít podporu neinvazivní ventilace. V půlce roku 2022 byla pro respirační selhání převedena na umělou plicní ventilaci a po dlouhém pobytu v nemocnici se s touto novou životní situací vyrovnává a učí nově žít. Jejím velkým přáním je zúčastnit se třítýdenního rehabilitačního pobytu v Centru Paraple a znovu nabrat síly a aktivizovat svaly.

Protože je Pavlínka trvale napojená na umělou plicní ventilaci, musí mít denně 24hodinový dohled. Dech života pomáhá Pavlínce najít a zajistit asistenty, kteří by jí po dobu tohoto rehabilitačního pobytu pomáhali s péčí a umožnili by jí tak se tohoto pobytu zúčastnit.