Bezbariérový vstup na terasu a terasa pro Denise

Denis tráví v současnosti většinu svého času mezi čtyřmi stěnami. Rád by se dostal i ven - na svou předzahrádku. Potřebuje však upravit přístup na terasu, aby jej mohl překonat se svým elektrickým vozíkem.

Chci pomociSplněno! Děkujeme

Vyberte jiný příběh a pomáhejte dalším

Denis do svých 37 let žil běžným životem – chodil do práce, volný čas rád trávil s přáteli, v přírodě či u vody. V srpnu 2020 se mu zcela změnil život, když náhle během cca 30 minut ochrnul na celé tělo. Půl roku strávil v nemocnici, nebyla však zjištěna příčina a bylo diagnostikováno zánětlivé onemocnění míchy pravděpodobně autoimunitního původu. Denis má ochrnuté dolní končetiny, trup a horní končetiny, částečně ochrnutá je i bránice a dýchací svaly, proto je napojený na umělou plicní ventilaci. Poškození míchy způsobilo také inkontinenci. V důsledku neadekvátní péče v nemocnici má Denis sakrální dekubit (proleženinu v oblasti kostrče) čtvrtého stupně, která se jen obtížně a velmi zdlouhavě hojí. „Až po krk“ ochrnutý Denis, je tak po propuštění z nemocnice plně závislý na péči druhé osoby, která nahrazuje jeho ruce a nohy a zabezpečuje veškeré běžné úkony jako je např. podávání jídla a pití, hygiena atd., dále především odbornou obsluhu plicního ventilátoru zajišťujícího dýchání a souvisejících zařízení, polohování a pravidelné převazy dekubitu. Jelikož Denisovi rodiče již nežijí, zajišťuje 24hodinovou péči jeho partnerka, která vzhledem k časové náročnosti péče musela ukončit pracovní poměr.

Denis s partnerkou žili společně v bytě, který nebylo možné bezbariérově upravit a po dobu téměř jednoho roku tak byli prakticky uzavřeni mezi čtyřmi stěnami. S pomocí rodičů partnerky mají nyní zajištěno bydlení v bytě s předzahrádkou, která však prozatím také není bezbariérová a je potřeba vybudovat bezbariérový vstup s terasou, kterou by mohl Denis užívat.

Denis by si rád užíval alespoň některé krásy běžného života, tedy chvilky, které by mohl trávit alespoň na nějaký čas venku na čerstvém vzduchu na zahrádce se svou partnerkou či přáteli, grilovat, či se jen tak vyhřívat na sluníčku a pozorovat okolní ruch, a nebýt jen uzavřený mezi čtyřmi stěnami pokoje. Proto se rozhodl obrátit na třetí osoby s žádostí o finanční výpomoc, která by alespoň částečně pokryla náklady na vybudování bezbariérové terasy.