Nový přístroj pro Evičku

Evička by byla velmi vděčná za Vaši pomoc, v dohledné době bude potřebovat nový přístroj.

Chci pomociSplněno! Děkujeme

Vyberte jiný příběh a pomáhejte dalším

 

Manželé Martin a Evička Zelinkovi

Jsme mladý manželský pár a pocházíme z Moravy. Když jsem si bral svou ženu věděl jsem, že trpí svalovou dystrofií, ale i přes veškerý odpor jejích rodičů jsme se vzali. Měli jsme mnoho plánů, ještě předtím jsem pracoval v Praze v Motole jako sanitář a s mou budoucí ženou jsme se vídali na dálku, ale nestačilo nám to, a tak se za mnou Evička přestěhovala do Prahy. Jednoho dne šla manželka na gyn. operaci, aby mi doma nevykrvácela. Přijel jsem za ní večer, a jako zaměstnanec jsem měl možnost ji navštívit mimo návštěvní hodiny. Začal ji trápit průjem, měl jsem s sebou Smektu a lékař mi dovolil ji manželce připravit. Evička se napila a řekla mi, že se ji třepou obě nohy a začala zvracet. Zvratky vdechla i přes mou pomoc přestala dýchat. Převezli ji na ARO, kde se jim podařilo ji po dlouhé době přivést k sobě. Lékařka mi oznámila, že manželce nefunguje jedna plíce, postupně dostala zápal plic, selhávaly jí játra a další orgány. Její život byl na vlásku, prožívali jsme hrozné chvíle. Řekli mi, že jsem ji zachránil život, kdybych u ní tehdy v noci nebyl, udusila by se.

Po stabilizaci na UPV ji převezli z Motola na RHB Malvazinky, kde po kritickém stavu strávila další 4 měsíce na UPV s nejistou prognózou.

Evička vypráví…. Zdálo se to nekonečné, můj stav se nelepšil. Mezitím zemřeli další 3 lidé, kteří se mnou byli hospitalizováni, naději vystřídala bezmoc a beznaděj. Chtěla jsem se vrátit na Moravu a manžel mému přání vyhověl. Převezli mě do Uherského Hradiště na NIP, kde jsem strávila dalších 5 měsíců.

Manžel začal vyřizovat DUPV. Neměli jsme vhodné podmínky, ale místní sociální pracovnice a pan starosta nám pomohli získat bezbariérový byt od města v domě s pečovatelskou službou. Celých 9 měsíců jsme společně bojovali, ale podařilo se a nyní jsme spolu. Zůstali jsme bez pomoci, ale o manželku se s láskou starám a snažím se ji vynahradit vše, co musela prožít a vytrpět.

Děkujeme týmu Dechu života, který nám pomáhá, aby mohla manželka žít důstojný život, bez pomoci bychom to nezvládli. Jsem vděčný že jsme dostali druhou šanci a mohu s láskou poskytnout péči své ženě kterou moc miluji.

Evička by byla velmi vděčná za Vaši pomoc, v dohledné době bude potřebovat nový přístroj.