Vozík pro Jirku

Jirka hledá finanční pomoc na nákup pomůcek, které mu usnadní život.

Chci pomociSplněno! Děkujeme

Podpořte s námi jiné projekty

Jirkovi je 23 let. Od narození trpí spinální svalovou atrofii, díky které mu ochabuje svalstvo a je upoután na invalidní vozík. Od 13 let má zavedenou tracheostomii a je připojen na domácí umělou plicní ventilaci. 24 hodin denně je plné odkázán na pomoc své rodiny.

Jelikož mu postupně ochabují všechny svaly a tím pádem se postupně zhoršuje hybnost všech částí jeho těla, přestává zvládat ovládání elektrického invalidního vozíku rukou. Není tedy schopen se samostatně pohybovat, a proto by si přál vozík, který by mohl ovládat ústy, podobně jako ovládá počítač. Počítač nyní ovládá pomocí ústní myši.

Také si momentálně zařizuje pomůcku tzv. kašlacího asistenta, kterého má nyní zapůjčeného. Pomáhá mu uvolňovat usazené hleny z plic a také mu posiluje dýchací svalstvo. Bohužel tato pomůcka není plně hrazena zdravotní pojišťovnou.

„Obě pomůcky by mi hodně usnadnily život, ale bohužel nemám dostatek finančních prostředků na jejich pořízení, proto bych byl velice vděčný za finanční pomoc.“ říká Jirka.